Lasīšanai: 1 minūte

Jāvēršas privatizācijas komisijā

J
jautā:
13. novembrī, 2013
Gunta Šile

Vai ir iespējams privatizēt  (par naudu) pašvaldības īpašumā esošu dzīvokli, ja dzīvoklis izīrēts 2005.gadā uz nenoteiktu laiku? Dzīvoklis nav sociālajā mājā.

A
atbild:
14. novembrī, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Dzīvokļu privatizācijas kārtību regulē likums „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”. Tā 13.pantā ir noteikta kārtība, kā tas notiek.

Teorētiski ir tā - ja īrniekiem ir īres līgums, tad viņi ir tiesīgi privatizēt valstij vai pašvaldībai piederošas dzīvojamās telpas. Protams, ir svarīgi, kas rakstīts īres līgumā – vai tajā nav noteikts, ka dzīvoklis nav pakļauts privatizācijai.

Ja tā nav, Jums jāvēršas pašvaldības privatizācijas komisijā vai struktūrā, kas pilda šīs funkcijas un jāuzzina par tālākajām darbībām saistībā ar privatizācijas procesu. Arī par to atrodams sīks izklāsts likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”.