TĒMA: Finanses

Slēdzot uzņēmuma līgumu, jābūt ārpakalpojuma grāmatveža licencei

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Santa

Labdien! Man piedāvā papildu darbu uzņēmumā, grāmatvedības kārtošanu, bet piedāvā noslēgt uzņēmuma līgumu (es neesmu reģistrēta kā pašnodarbinātā persona, uzņēmums maksās IIN un VSAOI). Vai es drīkstu slēgt uzņēmuma līgumu par grāmatvedības pakalpojumiem, ja man nav grāmatvedības licences? Paldies.

A
atbild:
23. janvārī, 2024
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja par grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu uzņēmums ar fizisko personu noslēdz uzņēmuma līgumu, nevis darba līgumu, tad saskaņā ar Grāmatvedības likuma 34. panta otrās daļas 2. punktu šāda persona ir uzskatāma par ārpakalpojuma grāmatvedi.

Savukārt atbilstoši Grāmatvedības likuma 38. pantam ārpakalpojuma grāmatveža darbība ir atļauta, ja tam ir spēkā esoša ārpakalpojuma grāmatveža licence. Licenci var saņemt fiziskā persona, kas sniedz grāmatvedības ārpakalpojumu un ir reģistrējusies VID kā fiziskā persona, kas veic saimniecisko darbību.

Ievērojot minēto, ja jums nav spēkā esoša ārpakalpojuma grāmatveža licence, tad jūs nevarat sniegt grāmatvedības pakalpojumus, noslēdzot uzņēmuma līgumu.