Uzturlīdzekļu ikmēneša maksājumi un uzturlīdzekļu parāds

J
jautā:
25. decembrī, 2023
Jānis

Ja ir tiesas lēmums par uzturlīdzekļu parāda un esošo uzturlīdzekļu piedziņu un ja lieta ir iesniegta tiesu izpildītājam, kura summa tiesu izpildītājam vispirms ir jānorēķina, ņemot vērā, ka uzturlīdzekļu parāds ir vairāk nekā 30 000 eiro?

A
atbild:
03. janvārī, 2024

Tā kā nav zināmi visi jūsu izpildu lietas apstākļi, iespējams sniegt tikai vispārīgu informāciju.

Norādāms, ka zvērināts tiesu izpildītājs piedzen uzturlīdzekļu maksājumu parādu, nevis ikmēneša uzturlīdzekļu maksājumus, kurus parādniekam ir iespēja maksāt ik mēnesi, tādējādi neveicinot esošā uzturlīdzekļu parāda apmēra pieaugumu.

Kamēr ikmēneša uzturlīdzekļu maksājumam nav iestājies izpildes termiņš, zvērināts tiesu izpildītājs to nepiedzen. Savukārt, ja ikmēneša uzturlīdzekļu maksājums netiek segts, šis maksājums palielina esošā uzturlīdzekļu parāda summu, kļūstot par parādu, un to piedzen tiesu izpildītājs.