Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Noslēgt darījumu, apejot izpildu lietu, nav iespējams

J
jautā:
21. martā, 2024
Kristaps

Ir notikušas divas izsoles, kas beigušās bez solījumiem. Piedzinējs negrib konkrēto īpašumu, jo vēlas atgūt naudu. Vai, vienojoties ar īpašnieku, kurš ir norādīts zemesgrāmatā, būtu iespējams attiecīgo īpašumu nopirkt no viņa vai piedzinēja?

A
atbild:
25. martā, 2024

Jānorāda, ka darījums, par kuru rakstāt, konkrētajā gadījumā nav iespējams.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome norāda: kamēr īpašumam izpildu lietas ietvaros reģistrēta piedziņas atzīme, nekādi atsavināšanas darījumi, kas apietu parāda piedziņu, nav iespējami. Personām, kas vēlējās iegādāties īpašumu, uz kuru piedziņu vērsis zvērināts tiesu izpildītājs, bija iespēja to iegādāties, piedaloties izsolē.

Par to, kā piedalīties tiesu izpildītāja rīkotajā izsolē, var uzzināt LV portālā publicētajā intervijā.