Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Par iespēju mainīt līgumu jārunā ar banku

J
jautā:
23. novembrī, 2023
Iluta

Jautājums par lauku īpašumu, kas ir iegādāts hipotēkā. Ir īpašums ar apgrūtinājumu (hipotēku). Īpašuma daļu ir vēlme pārdot vai uzdāvināt. Ja hipotēka jau ir nomaksāta līdz pusei, vai ir iespējams dāvināt, teiksim, 1/5 daļu no īpašuma? Ja ne, tad vai ir iespējams pārdot to pašu daļu? Kas nosaka daļas cenu: pats īpašnieks vai banka? Paldies!

A
atbild:
27. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Abu pušu saistības, pienākumi, atbildība un tiesības ir noteiktas līgumā ar kredītiestādi. Līgumā vajadzētu būt paredzētam arī tam, ko bez bankas ziņas vienpusēji nedrīkstat darīt ar ieķīlāto īpašumu. Tāpēc par savu vēlmi un iespējamajām izmaiņām līgumā jārunā ar kredītiestādi.