Smēķēšana mājas kāpņutelpā. Kā rīkoties?

J
jautā:
04. novembrī, 2023
Ērika

Kāpēc kāpņu telpā visu laiku smēķē? Kāpēc neviens netiek saukts pie atbildības? Smēķētāji tikai pasmejas.

A
atbild:
08. novembrī, 2023

Satversmes 115. pantā ir noteikts, ka valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.

Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 10. panta sestajā punktā ir noteikts, ka smēķēt aizliegts arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās. Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu vainīgā persona tiks saukta pie administratīvās atbildības, proti, viņai piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro, – tā ir noteikts likuma 14. pantā.

Par smēķēšanu neatļautā vietā ir jāziņo pašvaldības policijai. Citu instanču, kur sūdzēties, nav. Ja policija nereaģē uz jūsu iesniegumu, iesakām policijā vērsties atkārtoti vai pie pašvaldības policijas priekšnieka.

Gadījumā, ja personas, kuras smēķē kāpņutelpā, ir šo telpu (dzīvokļu) īrnieki, ar pretenziju var vērsties pie telpu (dzīvokļa) izīrētāja un informēt par īrnieku uzvedību. Tāpat jums ir tiesības vērsties arī pie mājas pārvaldnieka un informēt par esošo situāciju.