TĒMA: Pirmsskola

Ja bērns vēl nav gatavs apmeklēt bērnudārzu

J
jautā:
11. oktobrī, 2023
Kristīne

Labdien! Gaidām rindā uz bērnudārzu uzņemšanā no bērna 1,5 gada vecuma. Vai, kad pienāks rinda, bet es sapratīšu, ka mans bērns vēl nav gatavs bērnudārzam, mums vajadzēs atkārtoti reģistrēt bērnu gaidīšanas rindā? Vai arī mēs varam pagarināt gaidīšanu līdz bērna 2,5–3 gadu vecumam? Paldies!

A
atbild:
06. novembrī, 2023

Vispārējās izglītības likuma 26. panta 1. daļa noteic, ka pašvaldību vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs izglītojamos uzņem izglītības iestādes dibinātāja noteiktajā kārtībā, ievērojot Izglītības likuma un citu likumu noteikumus.

Tāpēc par uzņemšanas jautājumiem, tostarp kārtību, kādā bērns tiek reģistrēts rindā, jāsazinās ar konkrētās pašvaldības izglītības speciālistu, jo kārtība katrā pašvaldībā var atšķirties.

Valstspilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāju, izglītības speciālistu kontaktinformācija pieejama Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā.