Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas pedagogu darba algas aprēķināšana

J
jautā:
04. februārī, 2024
Dace

Kā pareizi jāaprēķina pirmsskolas pedagoga alga? Vai to aprēķina, ņemot vērā valsts noteikto stundu likmi (no 1. janvāra – 9,54), vai tā tiek maksāta kā mēneša alga (1526 eiro), neatkarīgi no tā, ka vienā mēnesī ir nostrādāta 21 diena (168 stundas, citā – 22 dienas (176 stundas) vai 20 dienas (160 stundas)? Tiek strādāta pilna slodze, 40 stundas nedēļā.

A
atbild:
15. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls
Izglītības un zinātnes ministrija
Alise Trokša, Izglītības departamenta direktora vietniece izglītības statistikas un finanšu plānošanas jomā

Pedagogu darba samaksu pirmsskolas izglītības skolotājiem nosaka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”. Zemākā mēneša darba algas likme pirmsskolas izglītības skolotājiem ir 1526 eiro par 40 stundu darba nedēļu. Saskaņā ar minēto noteikumu 11. punktu pedagogu darba algu (darba samaksas daļu, kas noteikta, ņemot vērā pedagoga mēneša darba algas likmi un slodzi) katru gadu nosaka izglītības iestādes vadītājs, veicot tarifikāciju (atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumam). Līdz ar to neatkarīgi no darba dienu skaita mēnesī darba alga ir vienāda, t. i., tā tiek maksāta saskaņā ar tarifikāciju.