Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti vajadzīgi, ja bērns ceļo viens

J
jautā:
12. septembrī, 2023
Liene

Labdien! Vai septiņpadsmitgadīgs jaunietis var lidot viens pats uz Lietuvu un no Lietuvas uz Nīderlandi? Vai ir vajadzīga kāda aizbildņu atļauja vai pilnvara?

A
atbild:
29. septembrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Jebkuram ES pilsonim, arī bērnam, pietiek vien ar derīgu pasi vai personas apliecību, lai brīvi ceļotu uz ES dalībvalstīm, kā arī Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju un Šveici (valstīm, kas neietilpst ES, bet ir daļa no Šengenas zonas) neatkarīgi no tā, vai bērns ceļo viens vai ar kādu kopā. Taču jāņem vērā, ka valstīm, kurās bērns ieceļo, tostarp tranzītvalstīm, ir tiesības izvirzīt savas prasības nepilngadīgu ārvalstnieku ieceļošanai. Tādēļ vecākiem pirms ceļojuma jāpārliecinās, vai valsts, uz kuru vai caur kuru ceļos bērns, vai arī attiecīgais pasažieru pārvadātājs nav noteicis papildu prasības saistībā ar bērna ceļošanu.