Sporta skolas vadītājam, vadītāja vietniekam un izglītības metodiķim nepieciešamā izglītība

J
jautā:
04. jūlijā, 2023
Marina

Kādai izglītībai jābūt izglītības metodiķim un direktora vietniekam profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādē (sporta skolā)?

A
atbild:
11. jūlijā, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 13. punktā noteikts, ka par izglītības iestādes vadītāju, vadītāja vietnieku un izglītības metodiķi ir tiesīga strādāt persona, kuras izglītība atbilst vienai no šādām prasībām:

13.1. augstākā izglītība (izņemot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību) pedagoģijā vai izglītības zinātnēs;

13.2. augstākā izglītība (izņemot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību) un pedagoģiskā izglītība vai augstākās izglītības studiju programmas ietvaros apgūta ar pedagoģiju saistīta studiju programmas daļa vismaz divu kredītpunktu jeb vismaz 72 stundu apjomā;

13.3. augstākā izglītība (izņemot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību) un persona iegūst pedagoģisko izglītību vai apgūst šo noteikumu 21.3. apakšpunktā minēto profesionālās kompetences programmu pedagoģijā.

Minētais regulējums attiecas arī uz profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm.