TĒMA: Satiksme

Ja persona vēlas skaidrojumu par uzlikto sodu izdarīta pārkāpuma dēļ

J
jautā:
06. septembrī, 2013
Oksana Kalniņa

Esmu pārkāpusi ceļa satiksmes noteikumu 123.5 punktu vai 149.panta 7.daļu? Notika šādi. Pa priekšu man brauca smagā mašīna ar granti ar ātrumu 30-40 km stundā. Lai sevi pasargātu, veicu apdzīšanu neredzot, ka bija iezīmēta gājēju pāreja un nepārsniedzot ātrumu apdzinu. Jautājums – tā kā nevarēju atrast, cik liels sods par to man pienākas, uzskatu, ka 40 latu ir pārāk liels sods.

A
atbild:
10. septembrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Valsts policijas pārstāve norāda, ka, lai izvērtētu šo gadījumu, sniegtā informācija ir ļoti nepilnīga, interpretējama un daudzi apstākļi nav skaidri. Tādēļ iesaka: ja policija par šo pārkāpumu sastādījusi protokolu, tā apakšā noteikti ir jābūt kontaktinformācijai, kur vērsties pēc palīdzības, skaidrojuma vai kur lēmumu var pārsūdzēt. Tādēļ Jums jādodas uz konkrēto pārvaldi vai iecirkni un jāizklāsta sava informācija vai iebildes, Jūsu situācija tiks apskatīta un skaidrota individuāli.