Par braukšanu alkohola reibumā noteikts konkrēts sods

J
jautā:
26. augustā, 2013
Vēlos palikt anonīms

Kādas ir iespējas tikt cauri ar minimālu sodu vai brīdinājumu lietā, kurā esmu vainīgā persona. Braukšana bez tiesībām alkohola reibumā! Pirms tam nav bijušas kriminālas sodāmības un izdarītais tika paveikts muļķības pēc. Neviens nav cietis. Vai pastāv iespēja pirmajā reizē, ja pagātne tīra, tikt cauri ar prokurora izrakstu un liegumu tiesībām, lai nesabojātu 20min. laikā jauna cilvēka dzīvi?

A
atbild:
29. augustā, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ar minimālu sodu vai brīdinājumu „tikt cauri” par Jūsu minētajiem nodarījumiem neizdosies.

 Krimināllikuma 262.panta „Transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē” otrā daļa nosaka:

„Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.”