Medību līguma slēgšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. septembrī, 2022
Madara

Labdien! Vēlos slēgt medību līgumu ar medību kolektīvu. Īpašumā ir 103 ha meža platības. Kam jāpievērš uzmanība, slēdzot medību līgumu? Vai ir kāds standarta medību līguma paraugs? Kādas man kā meža īpašniecei ir tiesības? Kā atlīdzību par medību tiesību nodošanu medību kolektīvam vēlētos saņemt gatavo medību produkciju. Vai man ir tiesības to pieprasīt? Paldies!

A
atbild:
12. septembrī, 2022
Valsts meža dienests
Vineta Vilcāne, sabiedrisko attiecību vadītāja

Līgums starp medību tiesību īpašnieku un medību tiesību lietotāju par medību tiesību nodošanu (turpmāk – medību līgums) ir civiltiesisks līgums, kuram noteikta rakstveida forma un minimālās sastāvdaļas. Ministru kabineta noteikumu Nr. 421 “Medību noteikumi” 14. punkts nosaka, ka medību līgumu slēdz uz termiņu, kas nav īsāks par vienu gadu, un medību līgumā ietver vismaz šādas sastāvdaļas:

  • ziņas par personām, kas slēdz līgumu (fiziskai personai – vārds, uzvārds, personas kods, deklarētās dzīvesvietas adrese, juridiskai personai – nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese);
  • līguma priekšmetu – medību tiesības konkrētajā zemes vienībā vai tās daļā esošajās medību platībās –, norādot zemes vienības kadastra apzīmējumu un īpašuma nosaukumu;
  • līgumslēdzēju pušu tiesības un pienākumus, tai skaitā tiesības un pienākumus savvaļas medījamo dzīvnieku postījumu novēršanai;
  • līguma darbības termiņu;
  • līguma izbeigšanas (laušanas) un termiņa pagarināšanas nosacījumus.

Standarta medību līguma paraugs Medību noteikumos nav noteikts. Būtiskākās lietas, kurām būtu jāpievērš uzmanība, slēdzot medību līgumu, ir medību līguma darbības termiņš, līgumslēdzēju pušu tiesības, pienākumi un medību līguma izbeigšana.

Ņemot vērā, ka zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam savā zemesgabalā pieder medību tiesības, tās nododot medību tiesību lietotājam, medību tiesību īpašnieks var brīvi noteikt savas prasības, tai skaitā atlīdzības veidu un apmēru par medību tiesību izmantošanu.