TĒMA: Mājoklis

Parāds par remontdarbiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. septembrī, 2022
Evelīna

Pēc ugunsgrēka apsaimniekotājs veica remontdarbus daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpās, iedzīvotājiem netika piestādītas papildu izmaksas ikmēneša rēķinos, kā arī netika parakstītas papildu vienošanās par līdzekļu atmaksu. Tagad pēc 12 gadiem mājas izdevumu un ieņēmumu pārskatā ir ietverts parāds (remontdarbu izmaksu apmērā), kura dēļ apsaimniekotājs nevēlas veikt turpmākos uzlabošanas vai remontdarbus, nodrošinot tikai pamatpakalpojumu. Kādas ir dzīvokļu īpašnieku tiesības? Vai šāds parāds var pastāvēt bez rakstiskas vienošanās? Vai nav pārkāptas likuma normas? Kā tālāk rīkoties iedzīvotājiem?

A
atbild:
06. septembrī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Kopīpašumā veiktie remonti būtu jāapmaksā šīs mājas dzīvokļu īpašniekiem vai nodarījumā (ugunsgrēkā) vainīgajai personai. Dīvaini, ka remonta laikā dzīvokļu īpašniekiem netika piestādītas izmaksas par kopīpašumā esošās kāpņu telpas remontu, tām parādoties pārskatā tikai pēc 12 gadiem. Šobrīd tas ir civiltiesisks strīds, kura risināšana var notikt pārrunu ceļā vai tiesā.