Lasīšanai: 1 minūte

Sods par braukšanu bez tiesībām – no 280 līdz 430 eiro

J
jautā:
07. jūnijā, 2017
Rihards

Vai, braucot bez iegūtām autovadītāja tiesībām, pieķerot tiek dots liegums iegūt tiesības?

A
atbild:
08. jūnijā, 2017
Elīna Gulbe
LV portāls

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.4 pants nosaka, ka “par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

1)      nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);

2)      ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros,

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 430 eiro”.