viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 13140
Pašvaldības: Mājoklis
Finanses

Par dzīvokļu īpašnieku biedrības gada pārskatu
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: IVARS | 06.11.2017

Vai jaunās izmaiņas MK noteikumos Nr. 808 ("Biedrība, kas veic dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķas pārvaldīšanas darbības (Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma izpratnē), saņemtās maksājumu summas pārskaitīšanai dzīvojamās mājas īpašnieku vārdā attiecīgajam pakalpojumu sniedzējam (piemēram, maksa par apkuri, elektroenerģiju, ūdens piegādi) neiekļauj ieņēmumu un izdevumu pārskatā.") nosaka to, ka gada pārskatos, piemēram, maksa par apkuri, elektroenerģiju, ūdens piegādi (šīs naudas daļas plūsma caur biedrības kontu) vispār netiks atspoguļota nevienā no sadaļām? Absurds, jo biedrība dzīvokļu īpašnieku uzdevumā noslēgusi līgumu ar pakalpojumu sniedzēju (piemēram, par atkritumu izvešanu, koplietošanas telpu elektrību) un, ja kaut kas netiek apmaksāts, biedrībai veidojas parāds, kurš gada pārskatos nekur netiks atspoguļots.

Atbilde sniegta: 14.11.2017.
Mudīte Luksa
LV portāls
Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Koncentrēts skaidrojums par būtiskākajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem" izlasāms LV portālā informācijā „Maksājumi par māju nākotnes remontiem jāuzskaita atsevišķi”.

Minēto MK noteikumu grozījumu anotācijā norādīts: „Ja biedrība, kas veic dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķas pārvaldīšanas darbības (Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma izpratnē), par konkrēto apsaimniekoto dzīvojamo māju no dzīvojamās mājas īpašniekiem saņemtos naudas maksājumus par turpmākajos periodos veicamajiem dzīvojamās mājas uzturēšanas vai uzlabošanas un attīstīšanas darbiem, piemēram, dzīvojamās mājas remontu, atjaunošanu vai pārbūvi, grāmatvedībā norāda atsevišķā bilances postenī un šādi maksājumi netiek uzrādīti biedrības ieņēmumu un izdevumu pārskatā. Šādā veidā saņemtus maksājumus pārvaldnieka grāmatvedībā uzskaita atsevišķi no citiem īstermiņa un ilgtermiņa kreditoriem un grāmatvedībā uzskaita atsevišķi par konkrēto apsaimniekoto dzīvojamo māju.”

Šajā dokumentā patiešām arī teikts, ka „(..) biedrība, kas veic dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķas pārvaldīšanas darbības (Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma izpratnē), saņemto maksājumu summas pārskaitīšanai dzīvojamās mājas īpašnieku vārdā attiecīgajam pakalpojumu sniedzējam (piemēram, maksa par apkuri, elektroenerģiju, ūdens piegādi) neiekļauj ieņēmumu un izdevumu pārskatā (darbība uzskatāma kā starpniecība)”.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš skaidro: „Biedrības gada pārskatā izmanto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā. Tas nozīmē, ka tajā neuzrāda debitoru vai kreditoru parādu saistības, bet gan ieņēmumus un izdevumus. Parāda saistības parādās tad, ja ir divkāršā ieraksta grāmatvedība.

Dzīvokļu īpašnieku biedrības princips ir tāds, ka tā darbojas nevis savā, bet dzīvokļu īpašnieku vārdā; gada pārskats ir biedrības pārskats. Ministru kabineta noteikumu grozījumu ideja ir tāda: ja dzīvokļu īpašnieku kopuma maksājumi tikai iziet caur biedrības naudas kontu, tā ir tāda kā tranzīta nauda, kas biedrības gada pārskatā nav jāuzrāda. Piemēram, par siltumenerģijas piegādi iekasētā nauda, kas tālāk samaksāta pakalpojuma sniedzējam, būtībā nav biedrības ieņēmumi. Biedrība tikai sniedz pakalpojumu šīs tranzīta naudas pārskaitīšanā. Biedrība šajā gadījumā ir tikai starpnieks, caur kura kontu nauda ir izgājusi. Taču, ja biedrība par šo starpniecības pakalpojumu, inkasāciju, kādu daļu naudas patur sev, bet pārējo samaksā siltuma piegādātājam, tad šī summa gan ir jāuzrāda kā biedrības ieņēmumi.”E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
SAISTĪTIE RESURSI
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
Pievienot komentāru
 
E-konsultācijas (12677)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (175)Drošība (571)Ekonomika (1162)Finanses (1579)
 
Izglītība (433)Kultūra (63)Labklājība (4101)Pašvaldības (1161)
 
Politika (46)Satiksme (482)Tieslietas (4750)Veselība (343)
 
Vide (202)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums mediācija diaspora izsole izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti