Lasīšanai: 1 minūte

Kārtību par teritorijas tīrīšanu nosaka vietējās pašvaldības saistošie noteikumi

J
jautā:
06. jūlijā, 2016
Kristīna

Labdien! Ir privātmāja, ar zemi, pilsētas teritorijā. Kuram ir jāsakopj (respektīvi, jānopļauj zāle) teritorija starp privātīpašumu un gājēju ietvi (ceļu)? Pašvaldībai vai privātmājas īpašniekam? Pateicos par atbildi!

A
atbild:
12. jūlijā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Parasti teritorija starp privātīpašumu un ietvi (kā arī attiecīgā ietves daļa) ir jākopj īpašniekam. Taču katrā pašvaldībā nosacījumi var būt atšķirīgi. Uzkopšanas kārtību nosaka vietējās pašvaldības iekšējais normatīvais akts – saistošie noteikumi, kam pašvaldībās mēdz būt līdzīgi nosaukumi.

Piemēram, galvaspilsētā ir Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 146 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi". Attiecīgos saistošos noteikumus varat atrast savas pašvaldības mājaslapā.