Lasīšanai: 1 minūte

Zaudētas arī traktora vadīšanas tiesības

J
jautā:
28. jūnijā, 2016
Anonīms

Man atņēma transportlīdzekļu tiesības par braukšanu dzērumā uz 4 gadiem, uzlika 1200 eiro naudassodu un vēl 10 diennaktis aresta. Vai es varu braukt ar traktoru (traktora tiesības man ir)?

A
atbild:
01. jūlijā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 pants: „Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, —

(..) transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt euro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.”

Šeit ir viena ļoti svarīga nianse – sankcijas daļā minēts daudzskaitlis – tātad atņem nevis viena, bet visu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības. No šīs likuma normas izriet, ka četrus gadus nedrīkstat vadīt arī traktoru.