Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Bēru pabalsts un nodokļi

J
jautā:
15. aprīlī, 2016
ivars

Sakarā ar tuvinieka nāvi darbavieta izmaksāja kompensāciju. Vai tad to kompensāciju pēc tam novelk no algas?

A
atbild:
18. aprīlī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba devējs sakarā ar tuvinieka nāvi izmaksāja Jums pabalstu, tad no šī pabalsta daļas varētu būt ieturēti nodokļi, ja bēru pabalsts bija lielāks par 213,43 eiro.  Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliek darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāves gadījumā darba devēja piešķirto bēru pabalstu līdz 213,43 eiro.

Ja darba devējs izmaksā par 213,43 eiro lielāku pabalstu, atbilstoši likuma par Iedzīvotāju ienākuma nodokli 9. panta pirmās daļas 14. punktam, pārsnieguma summa ir apliekama ar IIN un VSAOI (sociālo nodokli).

Informācija par darbiniekam aprēķinātajām un izmaksātajām summām, kā arī ieturējumiem ir norādīta ikmēneša algas lapiņā, kuras saturu izskaidrot ir darba devēja pienākums, ja darbinieks to lūdz.