Lasīšanai: 1 minūte

Pašvaldība par valsts karoga neizkāršanu fizisku personu sodīt nevar

J
jautā:
16. februārī, 2016
Niks

Labdien, man radās jautājums, ar ST tiesas spriedumu Nr. 2015-01-01. Vai tas attiecas uz visām Latvijas pašvaldībām? Un vai viņiem ir jāievēro spriedums? Vai arī viņi var turpināt vadīties pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa un ignorēt ST lēmumu?

A
atbild:
24. februārī, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Pēc minētā Satversmes tiesas sprieduma stāšanās spēkā Latvijas pašvaldības fiziskām personām nevar piemērot administratīvo sodu par valsts karoga nepacelšanu. Savukārt juridiskas personas par valsts karoga nepacelšanu joprojām var sodīt.

Ja kāda no pašvaldībām neņem vērā Satversmes tiesas spriedumu un administratīvi soda fizisku personu par valsts karoga neizkāršanu, šai personai jāvēršas tiesā un jāapstrīd piemērotais sods.