Par īpašumam piegulošo teritoriju jāgādā īpašniekam

J
jautā:
11. maijā, 2015
Фтвкуоы

Dzīvoju privātmājā, pilsētā. Zemes gabals, māja īpašumā. Pašvaldības zemes robeža iet pa žogu. No žoga līdz braucamai ceļa daļai 1.5 metri ir zaļā zona, kas atrodas uz pašvaldības zemes. Kam jāapkopj šis zaļās zonas gabals? Vai tas ir par pienākumu apkopt privātīpašniekam vai pašvaldībai? Ceļa daļu apkopj, greiderē pašvaldība. Paldies.

A
atbild:
14. maijā, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Pašlaik ir tāda kārtība, ka īpašniekam savam īpašumam piegulošās zaļās zonas teritorija ir jākopj. Ka privātīpašniekam ir jākopj tā īpašumam piegulošās teritorijas, tostarp ietves, nosaka vietējo pašvaldību saistošie noteikumi. Piemēram, galvaspilsētā tie ir Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.125 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi" (otrā sadaļa "Īpašuma un tam piegulošo teritoriju uzturēšana un kopšana": /../Komercsabiedrības atbilstoši noslēgtajam līgumam, dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, namīpašumu, zemesgabalu un citu teritoriju īpašnieki, valdītāji, pārvaldnieki-pilnvarnieki, lietotāji-nomnieki nodrošina:/../4.3. piegulošās teritorijas kopšanu (zālienu nopļaušanu, ietves tīrīšanu, atkritumu savākšanu un izvešanu/../").

Sīkāk par to varat izlasīt e-konsultācijā „Atbilde meklējama vietējās pašvaldības saistošajos noteikumos”.