Ja krava nav prece pārdošanai, bet darbam, tas nav komecpārvadājums

J
jautā:
22. decembrī, 2014
Ainars Poga

Kurā likumā vai kādos dokumentos var atrast definīciju kas ir komerckrava? Piem., vai mūsu kompānijā izgatavotā vides izkārtne/reklāma, ko mēs vedam ar savu transportlīdzekli uz vietu, kur tā ir jāuzstāda, ir komerckrava vai nav?

A
atbild:
23. decembrī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Autopārvadājumu likuma 1.pantā skaidrojumā par terminiem ir teikts: „/../ 26) pasažieru un kravas komercpārvadājumi (turpmāk — pasažieru un kravas pārvadājumi) — pasažieru un kravas pārvadāšana par maksu profesionālas darbības veidā;

27) pašpārvadājumi — pārvadājumi, kuri bez maksas tiek veikti ar komersanta, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, valsts vai pašvaldību institūcijas, biedrības vai nodibinājuma (turpmāk — pašpārvadājuma veicējs) īpašumā esošiem vai iznomātiem transportlīdzekļiem, kurus vada pats pašpārvadājuma veicējs vai viņa darbinieks, lai pašpārvadājuma veicēja vajadzībām pārvadātu personas vai kravu, kura ir viņa īpašums vai kuru viņš nopircis, pārdevis, iznomājis, izīrējis, ieguvis, izgatavojis, pārstrādājis vai remontējis. Pašpārvadājumi ir tikai pašpārvadājuma veicēja papilddarbība;/../”

Tātad šā likuma izpratnē, ja jūsu uzņēmumā izgatavotā izkārtne nav paredzēta pārdošanai un netiek vesta pārdošanai klientam tiešās piegādes veidā, bet uzstādīšanai (kas ir jūsu uzņēmuma gala produkts), tas ir pašpārvadājums jeb nekomerciāla kravu vešana.

Arī autovadītāju profesionālās kompetences prasības tad ir atšķirīgas (nav vajadzīgs 95.kods) – sk. likuma 6.1 pantu.