Lasīšanai: 1 minūte

Jākonsultējas ar juristu

J
jautā:
01. decembrī, 2014
Edgars

Labdien! Man ir jautājums, kā var iegūt zemes īpašuma tiesības, ja agrāk zeme tika izpirkta, noskaitot privatizācijas sertifikātu, bet netika iemērīta, zemes robežu plāns tika iegūts tikai 2011.gadā. Zeme tika piešķirta 2006.gadā. Uz zemes ir mežs, bet tam nav taksācijas un arī nav izpirkts. Vai ir iespēja īpašniekam iegūt ZG un nostiprināt tiesības?

A
atbild:
29. decembrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Aprakstītajā gadījumā nav zināmas vairākas būtiskas detaļas, līdz ar to konkrētu atbildi nav iespējams sniegt. Likuma „Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās” 3.pants nosaka: „Nekustamais īpašums zemesgrāmatā ierakstāms, pamatojoties uz dokumentu, kas apliecina nekustamā īpašuma tiesisku iegūšanu.”

Lai gūtu precīzu atbildi, jākonsultējas ar juristu, detalizētāk izklāstot situāciju.