TĒMA: Ģimene

Audžuģimeņu noteikumos – tiesības, pienākumi un finansējums

J
jautā:
13. novembrī, 2014
INĀRA

Kādas tiesības ir audžuģimenēm?

A
atbild:
19. novembrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Audžuģimene ir ģimene, kas bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam nodrošina aprūpi līdz brīdim, kamēr bērns var atgriezties savā ģimenē vai, ja tas nav iespējams, tiek adoptēts, vai viņam nodibināta aizbildnība.

Lai pretendētu uz audžuģimenes status, jābūt vecumā no 25 līdz 60 gadiem. Izņēmuma kārtā, ja tas ir bērna interesēs, uz audžuģimenes statusa piešķiršanu var pretendēt laulātie (persona), kas neatbilst minētajam vecumam. Šādā gadījumā ir obligāti nepieciešams psihologa atzinums par laulāto (personas) piemērotību audžuģimenes pienākumu veikšanai.

Bāriņtiesa lemj par ģimenes vai personas piemērotību audžuģimenes pienākumu veikšanai; audžuģimenes statusa piešķiršanu; bērna ievietošanu audžuģimenē vai uzturēšanās izbeigšanu tajā.

Audžuģimenes statuss, tiesības, pienākumi un finansēšana paredzēta Ministru kabineta noteikumos Nr.1036  “Audžuģimenes noteikumi”.