Lasīšanai: 1 minūte

Arī ar eID var atgriezties Latvijā

J
jautā:
12. novembrī, 2014
Inese

Satversmes 98.pantā ir noteikts, ka ikviens, kam ir Latvijas pase, ārpus Latvijas atrodas valsts aizsardzībā, un viņam ir tiesības brīvi atgriezties Latvijā. Jautājums: kā šis regulējums attiecas uz personām, kurām ir tikai personu apliecība (ID karte)?

A
atbild:
14. novembrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē skaidro – arī ar personas apliecību (eID karti) var atgriezties Latvijā no jebkuras pasaules valsts, ja pase ir zudusi vai nav derīga.

Personu apliecinošu dokumentu likuma 5.panta trešajā daļā teikts – personas apliecība izmantojama kā ceļošanas dokuments, dodoties uz ārvalstīm, ja tas paredzēts Latvijas Republikai saistošos starptautiskajos līgumos. Ja pase ir zudusi vai kļuvusi lietošanai nederīga, Latvijas pilsonim vai nepilsonim ir tiesības personas apliecību izmantot kā ceļošanas dokumentu, lai atgrieztos Latvijas Republikā no trešās valsts, ar kuru nav noslēgts attiecīgs starptautisks līgums.