Nav pamata vērsties tiesā

J
jautā:
02. oktobrī, 2014
Zintis

Labdien! Lūdzu jūsu skaidrojumu par noilgumu īpašumtiesību jautājumā (civiltiesībās), man 2006.gadā atjaunoja īpašuma tiesības uz zemi, bet pie zemes uzmērīšanas procesa ar kaimiņu ir radies robežu strīds par vienu zemes stūri, kaimiņš saka, ka tas ir viņa, bet es zinu, ka vēsturiski tas ir bijis mantotās zemes sastāvā; nojaušu, ka strīds ir jārisina civiltiesā, iesniedzot pierādošos dokumentus uz zemes stūri, ka tas ietilpst man atjaunotās zemes sastāvā. Vai šādu jautājumu risināšanā joprojām spēkā desmit gadu noilgums civiltiesībās, proti, ja lēmums par īpašumtiesību atjaunošanu pieņemts 2006.gadā, vai varu vērsties civiltiesā līdz 2016.gadam minētajā jautājumā? Un kādas vēl tiesību normas man būtu jāievēro saistībā ar zemes reformu lauku apvidos?

A
atbild:
07. oktobrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Aprakstītajā situācijā nav pamata vērsties tiesā, jo īpašumtiesības uz zemi ir atjaunotas. Ja vēlaties saņemt konsultāciju par zemes reformas jautājumiem, tad, iepriekš pierakstoties uz konkrētu pieņemšanas laiku, var pieteikties uz konsultāciju pie Valsts zemes dienesta Zemes pārvaldības procesu daļas vadītāja. Informāciju par privātpersonu pieņemšanas laikiem var iegūt saitē vai zvanot pa tālruni 67038800.