TĒMA: Ģimene

Uzturlīdzekļus drīkst prasīt arī no tēva bezdarbnieka vai invalīda

J
jautā:
28. augustā, 2014
Renāte

Labdien. Vai tiešām ir tiesības pieprasīt alimentus, ja tēvs ir bezdarbnieks un gaida komisiju uz invaliditāti?

A
atbild:
01. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja kāds Jums ir apgalvojis, ka šādu tiesību nav, tad tā ir bijusi Jūsu apzināta maldināšana.

Ne bezdarbnieka statuss, ne invaliditāte de facto neatbrīvo vecāku no Civillikuma 179.pantā noteiktā pienākuma samērā ar viņa spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu.

Latvijā ir noteikts minimālo uzturlīdzekļu apmērs vienam bērnam, kas ir saistīts ar bērna vecumu un valstī noteikto minimālo algu.

Katram bērnam no viņa piedzimšanas līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai uzturlīdzekļu apmērs ir 25% no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, t.i., 80 eiro.

Katram bērnam no 7 gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai uzturlīdzekļu apmērs ir 30% no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, t.i., 96 eiro.

Vecākam nav tiesību maksāt uzturlīdzekļus mazākā apmērā kā minimālie.