Ko izmaksā pirms došanās atvaļinājumā

J
jautā:
22. aprīlī, 2024
Inga

Labdien! Vēlos uz divām kalendāra nedēļām doties ikgadējā atvaļinājumā, sākot ar šī gada 10. maiju. Iesniegumā norādīju, ka samaksu par atvaļinājumu vēlos saņemt dienu pirms atvaļinājuma. Iesniedzot iesniegumu, man tika norādīts, ka tiks izmaksāta arī alga par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku. Vai tas ir Darba likuma pārkāpums prasīt izmaksāt tikai atvaļinājuma naudu? Vai darba algu par laikposmu no pirmā līdz devītajam maijam saņemšu nākamajā algas dienā?

A
atbild:
24. aprīlī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 69. panta ceturtajai daļai samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma

Savukārt pēc darbinieka rakstveida pieprasījuma samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, var izmaksāt citā laikā, bet ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas dienā.

Tas nozīmē, ka jūsu darba devējs ievēro likumu un rīkojas atbilstoši iepriekš minētajai likuma normai.