Kāpēc maternitātes pabalsta laiks nav iekļauts bezdarba apdrošināšanas stāžā

J
jautā:
19. aprīlī, 2024
Dace

Labdien! Kāpēc laika posms, kad 2003. gadā saņēmu maternitātes pabalstu, netiek iekļauts apdrošināšanas darba stāžā, aprēķinot bezdarbnieka pabalstu? Savukārt vēlāk, kad 2008. un 2016. gadā saņēmu šo pabalstu, laika posms tika ieskaitīts darba stāžā, aprēķinot bezdarbnieka pabalstu (Ministru kabineta noteikumos Nr. 230 noteikts, ka apdrošināšanai pret bezdarbu tiek veiktas obligātās iemaksas no invaliditātes, maternitātes un slimības speciālā budžeta).

A
atbild:
23. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi ir izdoti saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”. Likumā ar grozījumiem 2005. gadā tika noteikts, ka no 2006. gada 1. janvāra apdrošināšanai pret bezdarbu ir pakļautas arī personas, kuras saņem maternitātes pabalstu.

Atbilstoši grozījumi no 2006. gada 1. janvāra tika veikti arī Ministru kabineta noteikumos Nr. 230 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem”.