Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pašnodarbinātais iemaksas veic no mēneša ienākuma

J
jautā:
18. aprīlī, 2024
Ivonna

Strādājoša pašnodarbināta pensionāra pirmā ceturkšņa ieņēmumi: janvāris 950, februāris 510, marts 390. Izdevumi: janvāris 919,66, februāris 991,41, marts 688,72. Vai un kā ir jāaprēķina VSAOI? Paldies!

A
atbild:
24. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbinātais valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) veic reizi ceturksnī par tiem mēnešiem, kuros gūts ienākums (peļņa). Ja ienākums ir mazāks par 700 eiro mēnesī, tad iemaksas ir 10% (pensiju apdrošināšanai) no faktiskā ienākuma. Ja ienākuma nav, tad iemaksas par to mēnesi nav jāveic.

Obligāto iemaksu objekta noteikšanas vajadzībām ienākumu (peļņu) nosaka kā konkrētā mēneša ieņēmumu un izdevumu starpību.