Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai pašnodarbinātais drīkst izrakstīt rēķinu

J
jautā:
10. aprīlī, 2024
Laura

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai kā pašnodarbinātais drīkstu izrakstīt rēķinu  (NACE kods: 74.14 Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās / 70.21 Sabiedrisko attiecību un komunikāciju vadības pakalpojumi. Sabiedriskās attiecības  konsultācijas, norādījumi un praktiska palīdzība uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm), norādot to kā konsultācijas pakalpojumu”?

A
atbild:
16. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbinātajam, kuram reģistrēta saimnieciskā darbība, nav noteikti ierobežojumi sniegt pakalpojumus. Saimnieciskās darbības veicēja pienākums ir kārtot grāmatvedību atbilstoši grāmatvedību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām, tostarp par sniegto pakalpojumu noformēt attaisnojuma dokumentu, piemēram, rēķinu.

Rēķinu par pakalpojumiem izraksta pakalpojumu sniedzējs. Pakalpojumu saņēmējam saskaņā ar rēķinu, kā arī vienošanos ar pakalpojumu sniedzēju ir jāsamaksā rēķinā norādītā summa.

Rēķinā norāda pakalpojuma nosaukumu un saimnieciskā darījuma vai darbības aprakstu.