Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapa bērna kopšanai vectēvam, kas nestrādā

J
jautā:
05. aprīlī, 2024
Edgars

Vai vecvecāks, kurš nestrādā un vēl nav sasniedzis pensionēšanās gadus, var ņemt B nespējas lapu, lai parūpētos par saslimušo mazbērnu un vecāki varētu turpināt strādāt?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespējas lapu slima bērna kopšanai izsniedz nodarbinātai personai – bērna vecākiem, kā arī vecvecākiem vai citai personai, kas dzīvo kopā ar slimo bērnu vienā mājsaimniecībā.

Konkrētajā situācijā vectēvam nav pamata prasīt ārstam izsniegt slimības lapu, jo viņš nav darba tiesiskajās attiecībās.