Lasīšanai: 1 minūte

Vai var izmantot papildatvaļinājumu par trijiem bērniem, ja vecākajam bērnam paliek 17 gadi

J
jautā:
03. aprīlī, 2024
Daina

Labdien! Vai es šogad varu pieprasīt papildu atvaļinājumu par trijiem bērniem līdz 16 gadu vecumam, ja vecākajam bērnam pēc nedēļas paliek 17 gadu?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības uz papildatvaļinājuma dienām jautājumā minētajā gadījumā ir abiem triju bērnu vecākiem Darba likuma 151. pantā noteiktajā apmērā – trīs darba dienas, ja darba devējs iekšējā normatīvajā dokumentā nav paredzējis vairāk. Šīs tiesības ir izmantojamas, par to iesniedzot darba devējam iesniegumu un uzrādot apliecinājumu par bērna vecumu, kā arī ievērojot noteiktu termiņu, ja vecākajam bērnam mainās gadi no 16 uz 17.

Proti, vecākiem ir tiesības izmantot šo papildatvaļinājumu tikai līdz dienai, kad vecākais bērns kļūst 17 gadus vecs.