Darbnespējas lapu neizsniedz, lai otra vecāka slimošanas laikā varētu pieskatīt bērnus

J
jautā:
02. aprīlī, 2024
Jūlija

Labdien! Rudenī man ir plānota operācija, un diviem maziem bērniem tajā laikā jāpaliek ar tēvu. Tēvs visu laiku, tostarp naktī, strādā. Ģimenes ārsts teica, ka var izrakstīt tēvam bērnu kopšanas darbnespējas lapu tikai uz divām dienām. Es minimums divas dienas pavadīšu slimnīcā, un pēc tam būs pēcoperācijas periods, kurā man būs aizliegts daudz ko darīt. Kā rīkoties šādā gadījumā? Cik ilgu darbnespējas lapu ārstam ir pienākums izrakstīt? Paldies!

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Veselības inspekcija
Inese Vēvere, Veselības aprūpes departamenta vecākā referente
Santa Galiņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” skaidroti gadījumi, kad ārsts ir tiesīgs izsniegt darbnespējas lapu. Pamatā tās ir situācijas, kad persona slimo vai personai nepieciešams veikt kādas manipulācijas vai izmeklējumus stacionārā, kā arī gadījumā, ja nepieciešams kopt slimu bērnu.

Veselības inspekcijas Veselības aprūpes departamenta vecākā referente Inese Vēvere paskaidro: ja bērni ir veseli, ārstam nav tiesiska pamatojuma izsniegt bērnu tēvam darbnespējas lapu.