Lasīšanai: 1 minūte

Vai pacients var noskaidrot diagnostikas iekārtas modeli

J
jautā:
18. martā, 2024
katrina

Labdien! Vai Latvijā ir iespējams iepazīties ar slimnīcu diagnostikas iekārtu modeļiem pirms došanās uz slimnīcu? Manuprāt, pacientam jābūt informētam par to, ar kādu iekārtu tiek veikta diagnostika, bet diemžēl ne visi pakalpojumu sniedzēji sniedz konkrēto informāciju, pat ja par to tiek vaicāts. Vai šajā gadījumā pastāv noteikumi, kas aizliedz sniegt minēto informāciju?

A
atbild:
12. aprīlī, 2024

Pacientu tiesību likuma 4. pants nosaka pacientu tiesības uz informāciju, un tās ir samērā plašas. Tomēr neviens no punktiem skaidri nedefinē, ka pacientam ir tiesības iepazīties ar ārstniecības iestādes diagnostikas iekārtām.

Savukārt Veselības inspekcija norāda, ka ārstniecības iestāde var sniegt vispārīgu informāciju par izmantojamajām diagnostikas iekārtām.

Apkopojot iepriekš minēto, jāsecina, ka ārstniecības iestāde var sniegt šādu informāciju, taču tas nav iestādes pienākums.