Lasīšanai: 1 minūte

Ja izglītība iegūta valsts valodā, valsts valodas prasmes pārbaude nav jākārto

J
jautā:
19. martā, 2024
Diāna

Sveiki! Man ir vidējā izglītība, kuru ieguvu, mācoties latviešu valodā, un latviešu valodā esmu pabeigusi Biznesa vadības koledžu. Es vēlos studēt Latvijas Universitātē par skolotāju. Vai man ir nepieciešams kārtot eksāmenu latviešu valodā C līmenī? Paldies un jauku dienu!

A
atbild:
03. aprīlī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 157 “Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu, valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi” 7.1. punktā noteikts, ka valsts valodas prasmes pārbaudi nekārto persona, kura formālās izglītības ietvaros ir ieguvusi atbilstošu pamatizglītību, vidējo izglītību vai augstāko izglītību latviešu valodā, ko apliecina attiecīgs dokuments (piemēram, diploms, sertifikāts, atestāts, izziņa no konkrētās mācību iestādes).

Tātad jums valsts valodas prasmes pārbaude nav jākārto.