Personas identifikācija, saņemot pasūtītās preces

J
jautā:
08. martā, 2024
Timurs

Labdien! Vai internetveikaliem ir tiesības pieprasīt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (e-ID karti, pasi), izsniedzot pasūtījumu? Būtu pietiekami nosaukt pasūtījuma numuru vai savu vārdu, bet rādīt dokumentu nešķiet pamatoti.

A
atbild:
02. aprīlī, 2024

Pasūtījums (preču iegāde internetveikalā) ir līgums, kurā, no vienas puses, ir preču piegādātājs, no otras – pircējs.

Pirkuma noformēšanā pircējs var arī lūgt piegādāt preces trešajām personām vai uz konkrētu vietu.

Lai precīzi identificētu, ka preces tiek izsniegtas līgumā norādītajai personai, piegādātājam ir jāidentificē preču saņēmējs. Personas identificēšanai, ņemot vērā piegādātāja drošības prasības, var būt noteikta saņēmēja personas koda vai vārda un uzvārda norādīšana. Lai identificētu, ka preču pieņemšanas brīdī tās tiek izsniegtas līgumā norādītajai personai, piegādātājs ir tiesīgs pieprasīt personai uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Minētās prasības ir samērīgas un likumīgas, lai nodrošinātu līguma izpildi.