Lasīšanai: 1 minūte

Par uzturlīdzekļiem, ja bērns vienādu laiku pavada pie abiem vecākiem

J
jautā:
08. februārī, 2024
Irina

Labdien! Ja pēc šķiršanās bērns dzīvo 50/50 pie abiem vecākiem, bet uzturlīdzekļus patlaban maksā viens no vecākiem, vai ir iespējams pie notāra parakstīt citu vienošanos, lai nebūtu tā, ka viens otram maksā uzturlīdzekļus?

A
atbild:
29. februārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Gundars Lācis, zvērināts advokāts
Santa Galiņa
LV portāls

Zvērināts advokāts Gundars Lācis norāda, ka aprakstītajā situācijā vienošanos var mainīt, turklāt nav nepieciešams to obligāti darīt pie notāra.

“Šajā gadījumā abām pusēm jānoslēdz rakstiska vienošanās par bērna dzīvesvietu un uzturlīdzekļu maksāšanas kārtību, lai strīdus gadījumā viss būtu pierakstīts uz papīra. Vienošanās var paredzēt situāciju –, ja bērns dzīvo 50/50 pie abiem vecākiem, tad uzturlīdzekļus vecāki savstarpēji nemaksā,” skaidro G. Lācis.