TĒMA: Mājoklis

Dzīvoklī nav noteiktas minimālās temperatūras apkures sezonā

J
jautā:
03. februārī, 2024
Jānis

Labdien! Vai ir normatīvie akti, kas nosaka, kāda minimālā temperatūra apkures sezonā būtu jānodrošina dzīvoklī? Vai ir noteikumi, kas attiecas uz temperatūru pagrabtelpā vai bēniņos, kur atrodas komunikācijas un kas ir privatizētas? Vai tiešām vairs nav normatīvo aktu, kas regulē minimālo un maksimālo temperatūru, kāda nodrošināma dzīvojamā mājā apkures sezonā? Ja tā ir, kāpēc Ekonomikas ministrija šos noteikumus izņēma no MK noteikumiem? Tagad ar malku kurināmajās mājās atsevišķos dzīvokļos aizsalst ūdensvads, jo tās neviens nekurina, un visai mājai nav ūdens. Paldies par atbildi!

A
atbild:
07. februārī, 2024

Minimālā gaisa temperatūra tika paredzēta uz noteiktu laika periodu saistībā ar nepieciešamību taupīt energoresursus visā valstī. Turklāt tā tika noteikta kā papildu norma prasībai nodrošināt temperatūru, kas nepārsniedz 19 grādus, t. i., kā zemākā pieļaujamā temperatūra, ja apkures sistēmā tiek iestatīts pazeminātas temperatūras režīms.