Kad var prasīt paternitātes atvaļinājumu

J
jautā:
03. novembrī, 2023
anastasija

Darbinieks lūdz piešķirt 10 dienu atvaļinājumu sakarā ar bērniņa piedzimšanu – kas viņam jāuzrāda, lai pretendētu uz šādu atvaļinājumu, cik ilgā periodā viņš var pretendēt uz atvaļinājumu bērna tēvam?

A
atbild:
10. novembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Paternitātes atvaļinājumu atbilstoši Darba likuma 155. pantam darba devējs piešķir darbiniekam, kurš ir nodarbināts uz darba līguma pamata, kad ir piedzimis bērns un kad persona var uzrādīt darba devējam bērna dzimšanas apliecību ar ierakstu tajā kā vecākam.

Šāds atvaļinājums kopumā ilgst 10 darba dienas, un to apmaksā VSAA pēc pieteikuma iesniegšanas. Pabalstam var pieteikties arī elektroniski. Informācija par paternitātes pabalsta pieprasīšanu un saņemšanu ir pieejama VSAA tīmekļvietnē.

Paternitātes atvaļinājumu bērna tēvs darba devējam var prasīt piešķirt tūlīt pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas. Atvaļinājumu var izmantot gan vienlaidus, gan pa daļām, piemēram, divas reizes pa vienai nedēļai.