Bērna ar invaliditāti kopšanas laiks apdrošināšanas stāžu var veidot pabalsta saņēmējam

J
jautā:
05. septembrī, 2023
Jeļena

Labdien! Kopā ar vīru aprūpējam meitu, kura astoņus gadus ir bijusi atzīta par bērnu ar invaliditāti. No 2008. līdz 2011. gadam esmu saņēmusi bērna invalīda kopšanas pabalstu. Es strādāju, un par to tika veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas (reģistrētas VSAA). Savukārt vīrs nestrādāja, audzināja meitu mājās, jo bērns nevarēja apmeklēt bērnudārzu. Vai laiks, kad es saņēmu bērna invalīda kopšanas pabalstu, var veidot apdrošināšanas stāžu vecuma pensijai manam vīram? Pašreiz tiesībām uz vecuma pensiju (t. sk. pensiju ar atvieglotiem noteikumiem) Latvijā apdrošināšanas periods nav pietiekams. Iepriekš pateicos!

A
atbild:
20. septembrī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Liene Klismete, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Tiesību normā ir noteikts: ja apdrošināšanas iemaksas izdarītas no valsts pamatbudžeta, apdrošināšanas stāžu veido laiks, kurā persona saņem bērna invalīda kopšanas pabalstu.

Līdz ar to bērna ar invaliditāti kopšanas laiks var veidot apdrošināšanas stāžu vecākam, kurš ir saņēmis bērna invalīda kopšanas pabalstu.