TĒMA: Satiksme

Kā iegūt Latvijā izdotu vadītājs apliecību, ja tā atņemta citā valstī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. februārī, 2023
Andrejs

Pirms kāda laika Zviedrijā tika atņemta Zviedrijā izdota vadītāja apliecība uz diviem gadiem par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Tā tika izdota ar zviedru personas numuru. Latvijā vadītāja apliecība nekad nav tikusi iegūta. Zviedrijas likumdošanā ir paredzēta tiesību atgūšanu pēc lieguma termiņa beigām, ja nokārtots braukšanas un teorētiskais eksāmens. Pie jurista Zviedrijā noskaidroju, ka liegums attiecas uz Zviedrijas teritoriju un neliedz iegūt vadītāja apliecību citā Eiropas Savienības (ES) valstī, toties izmantot to Zviedrijā būs liegts. Vai šādā gadījumā varu iegūt Latvijā izdotu vadītāja apliecību, izejot autoskolu un nokārtojot eksāmenus?

A
atbild:
06. martā, 2023
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Mārtiņš Mālmeisters, Komunikācijas departamenta vadītājas vietnieks

Latvijas likumdošanā un ES direktīvā ir noteikts, ka vadītāja dokumentus Latvijā nevar iegūt persona, kurai tās  atņemtas par pārkāpumiem ceļu satiksmē un joprojām ir spēkā liegums vadīt transportlīdzekli. Tas attiecas uz jebkurā valstī fiksētu pārkāpumu. Iespēja atgūt vadītāja dokumentus ir tikai pēc soda izciešanas un lieguma anulēšanas. Turklāt jāņem vērā, ka Latvijā vadītāja dokumentus izsniedz personām, kuras pastāvīgi uzturas Latvijā, – uzturēšanās laiks pārsniedz 6 mēnešus. Ja visi šie nosacījumi tiek izpildīti, persona var iegūt autovadītāja dokumentus. Personai jāveic padziļināta veselības pārbaude, patstāvīgi jāsagatavojas un jānokārto Ceļu satiksmes drošības direkcijas teorijas un vadīšanas eksāmeni.