Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai drīkst internetā pasūtīt miega magones sēklas

J
jautā:
01. jūlijā, 2020
Guntis

Labdien! Vai ir atļauts no citas valsts internetā iegādāties un pasūtīt uz Latviju miega magones jeb opija magones sēklas? Zinu, ka nav atļauts iegādāties neko, kas satur aizliegtās vielas, bet, cik es zinu, pašas sēklas nesatur aizliegtās vielas.

A
atbild:
28. jūlijā, 2020
Pārtikas un veterinārais dienests
Ineta Kupča, Veterināro objektu uzraudzības daļas vecākā eksperte

Fiziskajām personām nav ierobežojumu ievest magoņu sēklas lietošanai pārtikā daudzumā, kas paredzēts personīgai lietošanai un ko nav plānots izplatīt tirgū. Ja magoņu sēklas ir ar kodu 12079110 (sējai), tad nepieciešams eksportētājvalsts izdots fitosanitārais sertifikāts, ievedējam jābūt reģistrētam Valsts augu aizsardzības dienestā un sūtījums ir jāuzrāda fitosanitārajai kontrolei uz robežas.