Stabiņi nav ceļa zīmes

J
jautā:
23. maijā, 2018
Jeļena

Labdien! Mūsu apsaimniekotājs uzstādījis stabiņus, lai iedzīvotāji neliktu pa naktīm šajās vietās savas automašīnas. Stabiņu uzstādīšanu apsaimniekotājs pamato ar to, ka mašīnas traucēja operatīvajam transportam. Bet tagad stabiņi aizņem tikpat vietas kā automašīna, tapāt traucē operatīvajam transportam. Tīri vizuāli pagalmā šie stabiņi arī izskatās briesmīgi. Šajā sakarā man ir daži jautājumi:

  1. Vai stabiņi ir ceļa zīmes, kuru uzstādīšana bija jāsaskaņo ar visiem iedzīvotājiem?
  2. Vai stabiņu uzstādīšana jāsaskaņo ar LVC?
  3. Ja stabiņi ir uzstādīti pretlikumīgi, kā pareizi jārīkojas šajā gadījumā? Iepriekš paldies! (Jau piedāvājām apsaimniekotājam uzstādīt zīmi – stāvēšana atļauta ar laika ierobežojumu 20 min.)
A
atbild:
06. jūlijā, 2018
Satiksmes ministrija
Valters Ūdris, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Stabiņi nav ceļa zīmes, un to uzstādīšana nav jāsaskaņo ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC), bet ar attiecīgās pašvaldības būvvaldi. Šādā situācijā iesakām sazināties ar Rīgas pilsētas būvvaldi. Būvvaldes kontaktinformāciju varat meklēt šeit.

Savukārt, ja esat nolēmuši attiecīgo vietu aprīkot ar ceļa zīmēm, aicinām apsaimniekotāju vai iedzīvotājus doties uz konsultāciju LVC Satiksmes organizācijas pārvaldē, Rīgā, Torņu ielā 7/9, 102. vai 104. kabinetā. Pieņemšanas laiks otrdienās no plkst. 15.00 līdz 17.00 un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 11.00.