Kāpņu telpas logu nomaiņa

J
jautā:
12. septembrī, 2016
Ansis Daugulis

Dzīvojamai mājai tika nomainīti kāpņu telpas logi. Apsaimniekotājs par to noslēdza līgumu ar citu firmu. Tā kā mājai nebija pietiekošu uzkrājumu, visu apmaksāja apsaimniekotājs. Tas notika līdz 01.07.2016., un dzīvokļu īpašnieki par to netika informēti. Tagad, atmaksājot parādu no apsaimniekošanas līdzekļiem, šo summu apliek ar PVN. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
15. septembrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Šķiet, likumīgi nav tas, ka kāpņu telpas logu nomaiņa netika saskaņota ar dzīvokļu īpašniekiem. Savukārt PVN piemērošana ir likumīga, jo naudas pārskaitīšana būvniecības uzņēmumam ir saistīta ar mājas pārvaldīšanas darbībām, kam no šā gada 1. jūlija tiek piemērots minētais nodoklis.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā ir noteikts, ka obligāti veicamajās dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbībās ietilpst dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošana, tehniskā apkope un kārtējais remonts (6. pants).