viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Vēlies mazināt nodokļu parādu slogu? Piesakies!


Jana Salmiņa,
Valsts sekretāres vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas apkarošanas jautājumos

12.10.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0


Saistītie resursi


 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Šajā vasarā valdība ir apstiprinājusi vērienīgo nodokļu reformu. Vienlaikus, lai nodokļu maksātājiem atvieglotu arī radušos nodokļu parāda slogu, laikā no šī gada 1. oktobra līdz 2018. gada 2. janvārim aicinām ikvienu, kam izveidojies nodokļu parāds, pieteikties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uz atbalsta pasākumu.

Tas paredz nokavējuma un soda naudas, ja tāda bijusi aprēķināta, pilnīgu dzēšanu ar nosacījumu, ka noteiktā laika periodā, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada 31. decembrim, tiek pilnā apmērā samaksāts nodokļu pamatparāds. Tas attiecas uz visiem VID administrētajiem nodokļu veidiem, izņemot solidaritātes nodokli. Atbalsta pasākums neattieksies arī uz nekustamā īpašuma nodokli, ko administrē pašvaldības.

Atbalstam var pieteikties nodokļu maksātāji – gan fiziskas, gan juridiskas personas. Taču fiziskām un juridiskām personām atšķiras brīdis, no kura nodokļu pamatparāds ir uzskatāms par nodokļu pamatparādu atbalsta pasākuma ietvaros. Fiziskās personas nodokļu pamatparādu noteiks brīdī, kad tiks iesniegts iesniegums par pieteikšanos atbalstam. Savukārt juridiskām personām neatkarīgi no tā, kurā datumā tās iesniegs iesniegumu, atbalsta pamatparāda apmērs, ar kuru varēs pieteikties atbalstam,  nevarēs pārsniegt konkrētai personai 2017. gada 1. jūnijā fiksēto nodokļu pamatparāda apmēru, kas nebūs samaksāts līdz iesnieguma iesniegšanas dienai.

Atbalsta pasākumam var pieteikties arī nodokļa maksātājs, ja tam pirms atbalsta uzsākšanas dienas ir paziņots par nodokļu revīzijas (audita) vai datu atbilstības pārbaudes veikšanu. Tad juridiskām personām, ja nodokļu revīzijas (audita) vai datu atbilstības pārbaudes veikšanas rezultātā būs aprēķināti papildu nodokļu maksājumi, šo papildus aprēķināto summu ieskaitīs atbalsta pamatparāda apjomā.

Atsevišķām nodokļu maksātāju kategorijām, kas nav ievērojušas normatīvajos aktos noteiktās prasības, nav tiesību pieteikties uz atbalstu, ja:

 1. attiecībā uz nodokļu maksātāju ir pieņemts lēmums par nodokļu maksātāja (vai tā struktūrvienības, kurā noticis pārkāpums) saimnieciskās darbības apturēšanu;

 2. nodokļu maksātājs ir izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra, izņemot gadījumu, ja tas izslēgts, pamatojoties uz paša vēlēšanos;

 3. kāda no nodokļu maksātāja amatpersonām ir iekļauta riska personu sarakstā vai nodokļu maksātāja adrese ir iekļauta riska adrešu sarakstā;

 4. tiesa ar nolēmumu attiecībā uz nodokļu maksātāju ir pasludinājusi maksātnespējas procesu.

Jāņem vērā, ka uz atbalstu nevar pieteikties arī ar tādu nodokļu atbalsta pasākuma maksājumu, kas bijis noteikts saskaņā ar Nodokļu atbalsta pasākuma likumā noteikto kārtību un vēl joprojām nav pilnībā nomaksāts, proti, konkrētā maksājuma samaksas termiņš jau ir bijis pagarināts nodokļu atbalsta pasākuma ietvaros.

Atbalsta ietvaros nodokļu maksātājam ir tiesības precizēt nodokļu deklarācijas, kurās nodokļu maksājuma samaksas termiņš ir noteikts līdz atbalsta pamatparāda noteikšanas datumam. Tas ir jādara pirms VID tiek iesniegts iesniegums.

Atbalsta pamatparādu varēs samaksāt vienā maksājumā vai samaksu veikt ik mēnesi VID noteiktā termiņā un apmērā. Nodokļu maksātājam būs tiesības lūgt atbalsta pamatparāda samaksas termiņa pagarinājumu līdz 24 mēnešiem. Gadījumā, ja nodokļa maksātājs lūgs termiņa pagarinājumu, atbalsta pamatparādu sadalīs vienādās daļās un ikmēneša maksājums būs vismaz 4% no parāda kopsummas katrā no nodokļu veidiem (kuros būs parāds), bet ne mazāks kā 15 eiro fiziskai personai un 100 eiro juridiskai personai no kopējā atbalsta pamatparāda summas.

Piedalīšanās atbalstā neatbrīvos nodokļu maksātāju no pienākuma laikus un konkrēto nodokļu likumos noteiktajā kārtībā veikt kārtējos nodokļu maksājumus.

Ja nodokļu maksātājs neveiks pēc kārtas divus maksājumus noteiktajos termiņos un apmērā vai neveiks citus maksājumus valsts budžetā, kuriem iestājies samaksas termiņš, atbalsts tiks pārtraukts un atlikušajam nodokļu pamatparādam tiks atjaunota nokavējuma nauda, un tiks saglabāta soda nauda pilnā apmērā, ja tāda ir bijusi aprēķināta.

Kad nodokļu maksātājs samaksās atbalsta pamatparādu pilnā apmērā, VID 21 dienas laikā pieņems lēmumu par nokavējuma un soda naudas dzēšanu.

Aicinām ikvienu nodokļu maksātāju konsultēties VID un noskaidrot savas iespējas piedalīties atbalsta pasākumā!

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti