Izdrukāts:
21.04.2018. 02:56
http://www.lvportals.lv/print_ekons.php?id=10861


Ja svētki iekrīt sestdienā, darba diena ir jāsaīsina


Jautā: Ilze | 26.11.2016

Labdien! Lūdzu sniedziet skaidrojumu par darba dienu saīsināšanu pirmssvētku dienā? Vai Darba likuma norma ir attiecināma, ja svētki iekrīt sestdienā? (runa ir par normālu 5 darba dienu nedēļu)

Atbilde sniegta: 02.12.2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 135. pants "Darba dienas ilgums pirms svētku dienām" paredz, ka pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu. Iestāde darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darbinieku darba līgumos var noteikt arī vēl īsāku darba laiku pirmssvētku dienā.

Šī norma attiecas arī tad, ja svētku diena iekrīt sestdienā, kā šogad – 24. un 31. decembris ir sestdiena, tādējādi 23. un 30. decembrī ir saīsinātā darba diena.

Svarīgs ir Augstākās tiesas Senāta norādītais aspekts - tiesības darba dienā pirms svētku dienām strādāt par vienu stundu mazāk ir tikai pilna darba laika darbiniekiem. Uz darbiniekiem, kas nodarbināti nepilnu darba laiku, Darba likuma 135. panta noteikumus par darba dienas ilguma saīsināšanu par vienu stundu pirms svētku dienām nevar attiecināt. SAISTĪTIE RESURSI
 

© VSIA "Latvijas Vēstnesis"