Arī rēķins apliecina, kā veikti maksājumi

J
jautā:
22. jūnijā, 2016
Ieva

Sveicināti, domāju pirkt dzīvokli un gribēju uzzināt, kā es varu pārliecināties, ka visi komunālie parādi bija samaksāti - pārdevējs sola uzrādīt izziņu, tomēr varbūt ir kāda iestāde vai interneta portāls, kur to var pārbaudīt atsevišķi? Liels paldies par atbildi.

A
atbild:
13. jūlijā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Tāda reģistra vai iestādes, kuras vietnē internetā varētu pārbaudīt, vai pašreizējais dzīvokļa īpašnieks visā pilnībā ir norēķinājies par komunālajiem pakalpojumiem, nav.

Taču, kā skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, jārīkojas ir ļoti vienkārši – jāprasa parādīt rēķinus par pēdējo mēnesi, un tajā parādās ne tikai pēdējā maksājuma summa, bet arī iepriekšējie parādi (ja tādi ir). Ja parādu nav, vēl ir jāpieprasa dokuments, kas apliecina, ka arī pēdējais maksājums ir nokārtots. Tādējādi nav nepieciešamas nekādas īpašas izziņas par parādu neesamību.