Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kaimiņš var pārmērīt īpašuma robežas

J
jautā:
14. jūnijā, 2019
Juta

Labdien! Mani jaunie kaimiņi nesaprot, kādēļ pēc pērn mērnieka veiktajiem mērījumiem sētas stabi atrodas ļoti tuvu viņu mājas logam. Saskaņā ar informāciju, ko esmu ieguvusi, viņu dārza mājiņa pat nav ierakstīta zemes grāmatā, droši vien tādēļ arī veiktais zemes mērījums dabā izskatās tik neloģisks. Kā rīkoties šajā situācijā? Kaimiņi uzskata, ka mums vajadzētu atkāpties, bet viņi negrasās izsaukt mērnieku, jo uzskata savu viedokli par pareizu.

A
atbild:
06. augustā, 2019

Ja kaimiņam ir pretenzijas pret mērnieka noteikto robežu, viņš var nolīgt citu mērnieku, lai tiktu skaidrībā par situāciju un pierādītu savu taisnību. Bet viņam nav tiesību uzspiest savu viedokli un izvirzīt kādas prasības bez reāliem pierādījumiem.