Lasīšanai: 1 minūte

Nomas tiesību nostiprināšana, ja vienošanās slēgta 1997.gadā

J
jautā:
07. februārī, 2016
Anžela

Labdien. Vai ir iespēja tagad ierakstīt zemesgrāmatā zemes nomas dokumentus un ģenerālpilnvaru, kas bija slēgti 1997.gadā pie notāra, ja zemes īpašniece ir tagad mirusi? Paldies.

A
atbild:
16. februārī, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Precīzu atbildi nav iespējams sniegt, jo nav zināmi visi apstākļi. Piemēram, vai zemes īpašniece šobrīd vēl ir īpašniece Civillikuma 994.panta izpratnē, vai mantojuma ceļā savas īpašuma tiesības nav nostiprinājuši mantinieki, un citi juridiski apstākļi. Iesakām vērsties pie jurista, kas, iepazīstoties ar visiem lietas apstākļiem, varēs sniegt Jums padomu.

Ja nepastāv šķēršļi, tad nomas tiesības var nostiprināt, ja nomniekam ir pieejami visi nepieciešamie dokumenti, kurus parakstījusi persona, kurai ir bijušas tiesības pārstāvēt zemes īpašnieci.